Obsah

Združenie a spolky

# A Á Ä B C Č D Ď DZ E É F G H CH I Í J K L Ĺ Ľ M N Ň O Ó Ô P Q R Ŕ S Š T Ť U Ú V W X Y Ý Z Ž
drietomanka

Dychová hudba Drietomanka

Drietomanka je krojovaná dychová hudba a pochádza z obce Drietoma, kde žije, alebo z nej pochádza väčšina jej členov. V súčasnej zostave hrá a spieva 12 hudobníkov, 2 speváčky a 2 speváci. Sú to väčšinou absolventi konzervatórií a členovia profesionálnych vojenských orchestrov, doplnený výbornými amatérskými hudobníkmi, ktorých spája láska k hudbe a k ľudovej piesni. Členovia kapely účinkujú na svojich vystúpeniach v tradičných krojoch trenčianského regionu.

erko1

eRko – hnutie kresťanských spoločenstiev detí

eRko je detská organizácia s celoslovenskou pôsobnosťou, ktorej základnou činnosťou je pravidelná mimoškolská práca s deťmi v malých spoločenstvách – stretkách. V Drietome eRko úspešne funguje už od roku 1998 v spolupráci s Farským úradom v Drietome. Pôvodní dobrovoľníci sa za tie roky vystriedali a dnes sú z nich už manželky a matky.

fitko

Fitnes club Drietoma

Fitness club Drietoma je obecná posilňovňa, ktorá od apríla 2012 funguje v našej obci pod záštitou občianskeho združenia Veselý vidiek. Za tento čas sa nám podarilo zrekonštruovať priestory a zariadiť posilňovňu tak, že dnes si tí „nenáročnejší “ zacvičia podľa svojich predstav skoro bez problémov. Investície do zveľaďovania pochádzajú predovšetkým z poplatkov za vstupy, ktoré platia návštevníci, ale aj z finančných zdrojov združenia Veselý vidiek. Priestory nám poskytla obec Drietoma v miestnom kaštieli (miestnosť bývalej knižnice).

nezabudky

Folklórny súbor Nezábudky

Pri zakladaní v roku 2000 tvorili súbor len deti zo ZŠ s MŠ Drietoma. Pre veľký záujem sa umožnilo aj iným šikovným deťom byť v súbore. Dnes súbor tvoria deti a mládež z Drietomy a priľahlých obcí (Kostolná-Záriečie, Dúbrava, Chocholná Velčice)).

Jednota dôchodcov Slovensko, ZO Drietoma

JDS je dobrovoľné združenie občanov v dôchodkom veku, teda zhruba od 60 rokov a viac.

vivax

Občianské združenie Vivax

Občianske združenie VivaX sa zaoberá kultúrnou činnosťou, ktorú vykonáva v obciach Kostolná-Záriečie a Drietoma. Má 13 členov a predmetom činnosti je organizácia kultúrnych podujatí, koncertov, hudobných festivalov, výstav, besied a pod.

ofk1

Obecný futbalový klub

Futbal má v našej dedinke dlhú a bohatú históriu. Oficiálne v rokoch 1914-1915 začal u nás pôsobiť športový spolok – SOKOL, ktorý fakticky položil základný kameň organizovaného športu a tým i samotného futbalu. Futbalové ihrisko vzniklo na území parku pri kaštieli a hrávali na ňom aj synovia majiteľov kaštiela. Šatne boli v kaštieli, v bývalej Sokolovni. Začiatok a vznik samotného klubu sa spája s rokom 1954, keď mužstvo dospelých začalo hrávať súťažné futbalové zápasy proti Ivanovciam, Trenčianskej Turnej, Zlatovcia a ďalším tímom z nášho regiónu.

Pell-Mell 59

Pell-Mell 59

Kapela Pell-Mell 59 má štyroch členov, hrá od roku 2007, medzitým si prešla rôznymi zmenami, či už v zložení kapely alebo žánrovo. Momentálne sa venuje predovšetkým vlastnej tvorbe, ktorá je ovplyvnená kapelami ako Nirvana, Horkýže Slíže, IneKafe, Hex, Metallica, Lucie…..

zbor

Spevácky súbor pod vedením Blanky Cibíkovej

Spevokol má dlhú tradíciu, bol založený r. 1972 pod vedením p. Pavla Stopku. Vtedajšie zoskupenie malo 17 členov a vyvíjali bohatú činnosť – nahrávanie pre rozhlas a televíziu, nahrávanie platní v r. 1973, r. 1974 a r. 1975.

Stolnotenisový klub EURO Drietoma

Stolnotenisový klub je občianske združenie v zmysle zákona 83/1990, zaregistrované na MV SR VVS/1-900/90-8207 dňa 29.10.2002, IČO 36131113, DIČ 2021281075.

vv

ŠKK Veselý Vidiek

Nezisková organizácia ŠPORTOVÝ A KULTÚRNY KLUB VESELÝ VIDEK bola založená na konci roku 2010. Jej vznik pol podnietený predovšetkým potrebou „zoficiálniť“ a zastrešiť aktivity, ktoré skupina nadšencov a dobrovoľníkov z obce Drietoma realizovala už predtým.

aerobic1

TJ Aerobic – cvičenie pre ženy

Každý pondelok počas školského roka si v telocvični miestnej Základnej školy môžu zacvičiť ženy všetkých vekových skupín.

RK_zbor

Zbor sv. Kataríny

Už od 80-tych rokov minulého storočia sa v Drietomskom kostole schádzali mladí ľudia, ktorí chceli svojím spevom, za sprievodu gitary, prispieť k oslave Boha a obohatiť slávenie svätých omší. Pôvodní speváci si založili rodiny, pribudli deti a spev sa na niekoľko rokov odmlčal. V roku 1998 sa skupinka mladých ľudí rozhodla znova obnoviť činnosť zboru. Postupom času sa počet členov rozrastal, vrátili sa niektorí pôvodní členovia, pribudli mladší a v dnešnej podobe má spevokol 20 členov rôzneho veku, ktorých doprevádzajú dvaja gitaristi.