Obsah

Česť ich pamiatke!

Typ: ostatné
Pri príležitosti 73. výročia oslobodenia Drietomy a ukončenia 2.svetovej vojny sa vo štvrtok 26. apríla 2018 popoludní konalo pietne stretnutie spojené s kladením vencov pri budove zdravotného strediska, kde je osadená pamätná tabula na vojnové obete a pamätná tabula nášho rodáka – úspešného výsadkára Jozefa Jablonku.

Stalo sa milým pravidlom, že tohto podujatia sa zúčastňujú členovia Klubu vojenských výsadkárov Slovenskej republiky z Posádkového klubu Ozbrojených síl SR v Trenčíne, ktorí sa v plnej miere pričinili o objasnenie zásluh Jozefa Jablonku počas vojny. Spolu s prítomnými Drietomanmi vytvorili komornú atmosféru, uprostred ktorej stretnutie otvoril starosta obce Jaroslav Mego. Pripomenul dôležitosť spomínania a nezabúdania na vojnové udalosti, ktoré ovplyvnili aj náš život a ktoré priniesli slobodu aj pre nás. Na jeho výzvu sa postupne rozhovorilo viac prítomných – domácich i hostí, ktorí spomínali na vojnové udalosti v Drietome, v Trenčíne a jeho okolí, na osobnosť Jozefa Jablonku.

Po skončení oficiálnej časti sme sa presunuli do prístavby na skromné občerstvenie a mnohí prijali pozvanie na prehliadku výstavy, ktorú pripravil pán Dušan Pelech. Aj vďaka jeho iniciatíve sa tak našej generácii približuje história, ktoré je nám stále vzdialenejšia a ktorá by napriek tomu nikdy nemala vymiznúť z nášho vedomia.   


Vytvorené: 15. 5. 2018
Posledná aktualizácia: 18. 5. 2018 11:32
Autor: Mgr. Monika Hoštáková