Obsah

Pán starosta v škôlke 14.3.2019

Typ: ostatné
V rámci marca – mesiaca knihy pán starosta Jaroslav Mego zbalil okuliare, rozprávkovú knižku a vybrali sme sa do materskej škôlky, aby deťom pred spaním prečítal rozprávku.

Najskôr sme zašli k najmenším deťom „malkáčom“, ktorí už pekne všetci ležali v postieľkach a zakutrávali sa pred spaním. Deti si mohli vybrať, akú rozprávku im pán starosta prečíta, voľba padla na rozprávku o Vlkovi a siedmich kozliatkach. Pozorne počúvali, tíško ležali a polovica z nich počas rozprávky aj zaspala. Možno boli unavené aj z výroby vlastných knižočiek, ktoré sme v ich triede mohli obdivovať a na ktorých pracujú s pani učiteľkou už niekoľko dní.

„Stredňákov“ sme zastihli ešte vo fáze prezliekania sa do pyžamiek, túto činnosť však rýchlo a šikovne ukončili, rýchlo si políhali a mohlo sa čítať. Ako prvú si vybrali rovnakú rozprávku ako najmenší škôlkari, keďže však boli pekne potichu a málokto zaspal, pán starosta im pridal ešte rozprávku o Červenej Čiapočke. V prípade väčšiny detí by však mohol pridávať rozprávky donekonečna, ako sme videli, im sa toto popoludnie jednoducho spať nechcelo. Ale treba ich pochváliť, že nerobili neplechu a aspoň pekne oddychovali, aj keď treba priznať, že v tejto triede asi najviac chodili pani učiteľky pomedzi deti, aby im upravovali paplóniky.  

Medzitým sa z obeda vrátili najväčší škôlkari, ktorí nás stretli počas presunu do jedálne a pán starosta im sľúbil, že ak všetko pekne spapajú, tak budú mať za odmenu dlhú a peknú rozprávku. Už nás teda čakali ticho ako mušky. Vybrali si príbeh o Popoluške a čuduj sa svete, minimálne tretina „veľkáčov“ počas čítania zaspala. Tak sme sa po rozprávke tíško rozlúčili a popriali všetkým dobrú noc.


Vytvorené: 15. 3. 2019
Posledná aktualizácia: 26. 2. 2020 17:30
Autor: Mgr. Monika Hoštáková