Obsah

Dychová hudba Drietomanka

Typ: ostatné
drietomankaDrietomanka je krojovaná dychová hudba a pochádza z obce Drietoma, kde žije, alebo z nej pochádza väčšina jej členov. V súčasnej zostave hrá a spieva 12 hudobníkov, 2 speváčky a 2 speváci. Sú to väčšinou absolventi konzervatórií a členovia profesionálnych vojenských orchestrov, doplnený výbornými amatérskými hudobníkmi, ktorých spája láska k hudbe a k ľudovej piesni. Členovia kapely účinkujú na svojich vystúpeniach v tradičných krojoch trenčianského regionu.

Repertoár tvoria prevažne slovenské ľudové piesne vo vlastnej úprave členov kapely, moravské a české piesne, tanečné melódie zo svetových muzikálov, ďalej sú to sólové skladby napr. na trúbku, pozaunu, tenor, klarinet, ktoré zahrajú sólisti kapely za sprievodu ostatných jej členov.
Drietomanka nahrala a vydala 10 zvukových nosičov MC, CD a 1 DVD .

Za posledných 10 rokov Drietomanka precestovala takmer celú Európu – Česká republika, Poľsko, Maďarsko, Rakúsko, Nemecko,Taliansko, Švajčiarsko, Holandsko, Belgicko, Francúzsko, Srbsko.

Kapela taktiež viackrát účinkovala v programoch Slovenskej televízie, Českej televízie, 2 krát v Maďarskej televízií a 1 krát v Rakúskej televízií.
V posledných rokoch sa objavuje aj v programoch Československej televízie Šlágrtv.

Ďalšie informácie o DH Drietomanka, či už z histórie, alebo zo súčastnosti, aktuálne vystúpenia, atď.  najdete na webovej stránke.

Jaro Múdry (kapelnik  a manažér)
mobil: +421 905 212 108
tel: +421 32 64 99379
email: info@drietomanka.sk   
web: www.drietomanka.sk  
  www.facebook.com/drietomanka

Vytvorené: 20. 2. 2017
Posledná aktualizácia: 2. 7. 2018 08:58
Autor: Správce Webu