Obsah

Zbor sv. Kataríny

Typ: ostatné
RK_zborUž v 80-tych rokoch 20. storočia sa v drietomskom kostole schádzali mladí ľudia, ktorí chceli svojím spevom, za sprievodu gitary, prispieť k oslave Boha a obohatiť slávenie svätých omší. Pôvodní speváci si založili rodiny, narodili sa deti a spev sa na niekoľko rokov odmlčal.
V roku 1998 sa skupinka mladých ľudí rozhodla znovu obnoviť činnosť zboru. Postupom času sa počet členov rozrastal, pribudli noví a časom sa vrátili aj niektorí pôvodní členovia. Zbor spravidla doprevádzajú dvaja gitaristi, pri zvláštnych príležitostiach sa k zboru pridávajú aj hudobní hostia. V roku 2017 sa s Božou pomocou podarilo zboru nahrať CD s názvom Pre Teba.
Zbor spieva pri svätých omšiach najmä počas cirkevných sviatkov a tiež pri dôležitých udalostiach vo farnosti, ako prvé sväté prijímanie, birmovka, hody či svadobné obrady. Počuť ho môžete aj počas tradičného Vianočného koncertu v Drietome.

Zbor spieva pri svätých omšiach, najmä počas sviatkov (Vianoce, Veľká noc…), a pri dôležitých udalostiach vo farnosti, ako sú 1. sväté prijímanie, birmovka či hody. Taktiež je možné ho počuť pri svadobných obradoch a dobrou tradíciou sa stáva Novoročný koncert.

 

Vladimíra Barišová
mobil: +421 904 156 800
e-mail: barisova@centrum.sk
   
Zuzana Husárová
mobil: +421 903 964 953

Vytvorené: 24. 2. 2017
Posledná aktualizácia: 8. 1. 2019 09:17
Autor: Správce Webu