Menu
Obec Drietoma
obecDrietoma

Deň detskej radosti, 31.5.2015

Deň detskej radosti, 31.5.2015

Snáď každý z nás vie, že 1. júna tradične oslavujeme ako Medzinárodný deň detí. Málokto však vie, že tento sviatok sa vo svete slávi od roku 1925, kedy sa vo Švajčiarsku v Ženeve konala Svetová konferencia pre blaho detí. Na tejto konferencii zástupcovia 54 krajín schválili deklaráciu, ktorá sa zaoberala chudobou, detskou prácou, vzdelaním a inými otázkami týkajúcimi sa detí na celom svete. Po konferencii viacero vlád zaviedlo v svojich krajinách takýto deň, s cieľom urobiť deťom radosť a zároveň poukázať na problémy týkajúce sa detí vo svete. Nie je úplne jasné, prečo práve 1. jún bol vybraný ako MDD.

Avšak tento dátum je na svete najobľúbenejší, oslavuje sa vo viac ako 21 krajinách. Slovensko je jednou z nich. V našej obci sa tento rok oslava konala v nedeľu 31. mája. Pod záštitou obce Drietoma a v spolupráci so Základnou školou s Materskou školou a združeniami mnohí dobrovoľníci zorganizovali popoludnie určené iba pre deti. Za krásneho slnečného počasia organizátori už od 13. hodiny na miestnom futbalovom ihrisku a v priestoroch okolo neho chystali všetko pre to, aby sa deti čo najviac zabavili (musím vysloviť veľké ďakujem všetkým dobrovoľníkom, ktorí obetovali svoj voľný čas a pomohli pripraviť a zorganizovať toto podujatie) . Deň detskej radosti otvoril zástupca starostu obce Drietoma pán Jaroslav Mego. V hodinovom programe mnohé deti predviedli svoju šikovnosť, ktorá sa vďaka ich učiteľkám pretavila do krásnych vystúpení – vďaka im patrí nielen za nacvičenie, ale aj za prípravy rekvizít či krásnych kostýmov. Po programe mali deti dostatok času na plnenie úloh na súťažných stanovištiach a zabávanie sa na nesúťažných stanovištiach. Už pri registrácii sa deti rozdeľovali podľa veku do 3 vekových kategórií, každá kategória mala svoje súťažné stanovište, na ktorom deti plnili 4 úlohy a zbierali za to pečiatky. Samozrejme, oveľa viac času deti trávili na nesúťažných stanovištiach, kde sa mohli nechať krásne namaľovať a učesať, zhotoviť si náramok, povoziť sa na koni, na koči či na hasičskom aute. Veľkým lákadlom bolo tiež stanovište s rôznymi bublifukmi. Mnohé deti využili príležitosť zahrať sa s loptami či zastrieľať si na detský basketbalový kôš. Stále obsadeným stanovišťom bol priestor, kde maličké batoľatá mali možnosť dokázať, ako vedia loziť, Stratenú energiu bolo možné doplniť chutnými langošmi, koláčikmi, párkami, rôznymi maškrtami a množstvom nealkoholických nápojov (keďže to bolo popoludnie pre deti, Združenie rodičov a priateľov školy sa rozhodlo neponúkať alkoholické nápoje). Pre dospelých bol pripravený špeciálny turnaj v hádzaní céčok, napriek istým rozpakom sa napokon našlo aspoň zopár jednotlivcov, ktorí sa odhodlali a pokúšali sa na určenú vzdialenosť trafiť nakreslenú čiaru. A niektorým sa to aj podarilo. Komu sa pohybu málilo, mohol sa pridať a zatancovať si na známe detské pesničky a ukazovačky. No a potom nasledovalo samotné vyhodnotenie súťaží. Keďže všetky deti boli veľmi šikovné, každé dieťa bolo ocenené a dostalo diplom a sladkosť. Turnaj v hádzaní céčok mal vlastných sponzorov a tak sme mohli oceniť najlepších „hádzačov“. Deti toto popoludnie asi dosť unavilo, pretože potom sa už nikomu tancovať nechcelo a tak sme program ukončili so želaním, aby sme sa takto o rok opäť stretli a zabavili.

Hoštáková M.

Fotogaléria

Dátum vloženia: 1. 6. 2015 0:00
Dátum poslednej aktualizácie: 11. 4. 2017 23:41
Autor: Správce Webu

Udalosti v obci

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
27 28 29 30 1
1
2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
1
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Sviatok

Meniny má Mikuláš, Nikita, Niko, Nikolas, Mikuláška

Zajtra má meniny Ambróz, Amarant, Amaranta, Ambrózia

Facebook

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:2
DNES:316
TÝŽDEŇ:1283
CELKOM:970982

Organizácie a spolky v obci

Obec Drietoma


Obec Drietoma sa nachádza v juhozápadnej časti Trenčianskeho kraja na hranici s Českou republikou. Je súčasťou združenia obcí MAS Biele Karpaty, ktorý tvoria obce Drietoma, Adamovské Kochanovce, Chocholná-Velčice, Ivanovce, Kostolná-Záriečie, Melčice-Lieskové, Štvrtok, Bošáca, Nová Bošáca, Haluzice, Trenčianske Bohuslavice, Zemianske Podhradie. Prirodzenou hranicou mikroregiónu je na severozápade masív Bielych Karpát, na severovýchode hranica katastra krajského mesta Trenčín, na východe a juhovýchode tok rieky Váh.
Severnú a severozápadnú časť územia tvorí pohorie chráneného krajinného úzermia Bielych Karpát, južnú časť krajinný celok Považské Podolie a časť katastra Trenčianska kotlina.