Menu
Obec Drietoma
obecDrietoma

2023 Referendum

Požiadavka na hlasovanie doma

Dátum: 17. 1. 2023

Oprávneným voličom je osoba, ktorá sa zo zdravotných dôvodov nemôže dostaviť do hlasovacej miestnosti (rieši obec) a tiež osoba, ktorá má ku dňu vykonania referenda nariadenú karanténu alebo izoláciu z dôvodu ochrany verejného zdravia pred ochorením COVID-19 (rieši okresný úrad).

Hlasovací preukaz

Dátum: 15. 12. 2022

Volič, ktorý má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky a v deň konania referenda nebude môcť hlasovať v mieste svojho trvalého pobytu vo volebnom okrsku, v ktorého zozname voličov je zapísaný, môže požiadať obec svojho trvalého pobytu o vydanie hlasovacieho preukazu.

Žiadosť o voľbu poštou zo zahraničia - aktualizované

Dátum: 14. 11. 2022

Žiadosť o voľbu poštou volič, ktorý má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky a v čase referenda sa bude zdržiavať mimo jej územia, doručí písomne na adresu: Obec Drietoma, Drietoma 29, 913 03 Drietoma alebo elektronicky na adresu: obec@drietoma.sk alebo dane@drietoma.sk

Adresa na doručenie Oznámenia o delegovaní člena a náhradníka do okrskovej volebnej komisie

Dátum: 14. 11. 2022

Právo delegovať člena a náhradníka do volebnej komisie majú do štvrtka 24.11.2022 politické strany a politické hnutia (ďalej len „politické strany“) zastúpené v Národnej rade Slovenskej republiky a petičný výbor za referendum.

Volebné okrsky a zapisovateľky

Dátum: 14. 11. 2022

V zmysle rozhodnutia o vyhlásení referenda a harmonogramu organizačno-technického zabezpečenia referenda vyhláseného na sobotu 21. januára 2023 budú v obci Drietoma 2 volebné okrsky:

Informácie pre voliča o hlasovaní v referende

Dátum: 9. 11. 2022

Právo hlasovať v referende má občan Slovenskej republiky, ktorý má právo voliť do Národnej rady Slovenskej republiky, t.j. ktorý najneskôr v deň konania referenda dovŕši 18 rokov veku.

Vyhlásenie referenda

Dátum: 9. 11. 2022

Prezidentka Slovenskej republiky rozhodnutím č. 362/2022 Z. z., na základe petície občanov prijatej 24. augusta 2022 vyhlásila referendum a určila deň jeho konania na sobotu 21. januára 2023. Referendum sa koná od 07.00 h do 22.00 h.

Voľby a referendá

Sviatok

Meniny má Bianka, Blanka, Benon, Božetech, Alina, Božetecha

Zajtra má meniny Adolf, Adolfína

Facebook

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:1
DNES:72
TÝŽDEŇ:2219
CELKOM:1040713

Organizácie a spolky v obci

Obec Drietoma


Obec Drietoma sa nachádza v juhozápadnej časti Trenčianskeho kraja na hranici s Českou republikou. Je súčasťou združenia obcí MAS Biele Karpaty, ktorý tvoria obce Drietoma, Adamovské Kochanovce, Chocholná-Velčice, Ivanovce, Kostolná-Záriečie, Melčice-Lieskové, Štvrtok, Bošáca, Nová Bošáca, Haluzice, Trenčianske Bohuslavice, Zemianske Podhradie. Prirodzenou hranicou mikroregiónu je na severozápade masív Bielych Karpát, na severovýchode hranica katastra krajského mesta Trenčín, na východe a juhovýchode tok rieky Váh.
Severnú a severozápadnú časť územia tvorí pohorie chráneného krajinného úzermia Bielych Karpát, južnú časť krajinný celok Považské Podolie a časť katastra Trenčianska kotlina.