Menu
Obec Drietoma
obecDrietoma

Trojdňové hodovanie, 20-22.11.2015

Pri príležitosti sviatku svätej Kataríny Alexandrijskej, ktorá je patrónkou rímsko-katolíckeho kostola, sa v našej obci v dňoch 20. – 22.11.2015 slávili hody. Po prvý krát sme oslavovali hody 3 dni. Programová ponuka osláv pod patronátom obce bola pestrá a tak si každý, kto mal záujem, našiel pre seba to pravé.

V piatok sa najmä mladší obyvatelia Drietomy zabávali na diskotéke v kinosále, ktorú usporiadal Veselý Vidiek. Spočiatku to síce vyzeralo, že kapela Na kolená, ktorá hrala na tejto akcii, bude hrať viac-menej pre organizátorov, ale ako to už tradične v našej obci býva, po 22. hodine sa kinosála začala zapĺňať a postupne sa zaplnil aj tanečný parket. Dokonca ani nestačili pre všetkých miesta na sedenie, ale nikomu to, našťastie, nevadilo. Kapela prítomných zabávala do 2. hodiny nočnej a bolo to tak akurát, aby sa všetci unavili.
Sobotňajšie popoludnie patrilo deťom, pre ktoré bolo pripravené divadelné predstavenie O psíčkovi a mačičke v podaní skvelého žilinského divadla Kapor na scéne. Všetci prítomní si vychutnali hravo a vtipne podaný príbeh, do ktorého sa deti počas predstavenia aktívne zapájali a ktoré pobavilo nielen deťúrence, ale aj všetkých dospelých.
No a čo by to bolo v Drietome za oslavu bez ľudovej hudby? Preto sobotňajší večer v prístavbe patril dychovej hudbe Drietomanka, ktorá mala pod taktovkou večernú zábavu a ponúkla svojim fanúšikom noc plnú polky, valčíka či čardáša.
Nedeľa patrila hudbe v podobe zborového spevu. V rímsko-katolíckom kostole sa popoludní konal koncert Trenčianskeho speváckeho zboru pod vedením Dr. Jozefa Vakoša. Svojím vystúpením pohladili naše uši, srdcia i duše a svojím výkonom opäť potvrdili, že právom patria k popredným slovenským zborom. Ponúkli nám piesne vážne i veselé, slovenské i zahraničné, program bol sprevádzaný vstupmi Dr. Jozefa Vakoša, v ktorých sme sa dozvedeli čo-to o samotnom zbore i piesňach, ktoré sme si vypočuli. Bola to naozaj krásne vyvrcholenie hodových osláv.
Premiérové hodové trojdnie tak napokon dopadlo výborne. No a keďže sú hody každý rok, možno sa ich oslavovanie stane peknou drietomskou tradíciou.

Dátum vloženia: 23. 11. 2015 0:00
Dátum poslednej aktualizácie: 11. 4. 2017 23:41
Autor: Správce Webu

Udalosti v obci

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
1 2 3 4 5 6
1
7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
1
1 2 3 4 5

Sviatok

Meniny má Rudolf, Ralf, Rolf, Rudolfa, Rudolfína

Zajtra má meniny Valér, Apolón, Erich, Verner, Ilma

Facebook

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:1
DNES:308
TÝŽDEŇ:958
CELKOM:1014937

Organizácie a spolky v obci

Obec Drietoma


Obec Drietoma sa nachádza v juhozápadnej časti Trenčianskeho kraja na hranici s Českou republikou. Je súčasťou združenia obcí MAS Biele Karpaty, ktorý tvoria obce Drietoma, Adamovské Kochanovce, Chocholná-Velčice, Ivanovce, Kostolná-Záriečie, Melčice-Lieskové, Štvrtok, Bošáca, Nová Bošáca, Haluzice, Trenčianske Bohuslavice, Zemianske Podhradie. Prirodzenou hranicou mikroregiónu je na severozápade masív Bielych Karpát, na severovýchode hranica katastra krajského mesta Trenčín, na východe a juhovýchode tok rieky Váh.
Severnú a severozápadnú časť územia tvorí pohorie chráneného krajinného úzermia Bielych Karpát, južnú časť krajinný celok Považské Podolie a časť katastra Trenčianska kotlina.