Menu
Obec Drietoma
obecDrietoma

Regionálne stretnutie seniorov v Drietome

Začiatok stretnutia

Všetci dobre poznáme akčnosť našich seniorov združených v Jednote dôchodcov a tak asi nikoho neprekvapilo, že v stredu 21. júna 2017 pripravili skvelú stretávku seniorov z celého trenčianskeho okresu. Pozvanie prijala približne stovka rovnako aktivitychtivých mládencov a dievok v dôchodkovom veku. Postupne sa všetci účastníci postretali v kinosále, pri malom občerstvení si vypočuli príhovory predstaviteľov Jednoty dôchodcov, starostu obce a delegátky Trenčianskeho samosprávneho kraja. Nasledovalo rozdelenie do dvoch skupín. Prvá skupina nastúpila do autobusu, ktorý nabral smer Brúsne. Nasledovala turistika spojená s poznávaním našich kopaníc. Druhá skupina sa vybrala po obci, kde postupne navštívila niektoré firmy (Rutex. Les, PDP, Sojaprodukt – ďakujeme majiteľom za ich čas, ktorý návštevníkom venovali), prezrela si niektoré pamiatky (Kostol svätej Kataríny Alexandrijskej, Kaštieľ Chorinských – sídlo obecného úradu, Evanjelický kostol, Kaštiel Borčických), nakukla do Klubovne Jednoty dôchodcov, Posilňovne Veselého Vidieka a Denného stacionára. Ťažko povedať, ktorá skupina bola viac unavená, keď sa všetci poobede stretli pri chutnom obedíku a následne sa zabavili pri kultúrnom programe v ľudovom tóne.

Dátum vloženia: 21. 6. 2017 10:55
Dátum poslednej aktualizácie: 28. 7. 2017 10:57
Autor: Mgr. Monika Hoštáková

Udalosti v obci

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9
1
10 11
12 13 14 15 16 17 18
1
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
1
31 1

Sviatok

Meniny má Bibiána, Budimír, Budislav, Budimíra, Viviána

Zajtra má meniny Oldrich, Sofron, Xavér, Sofrónia, Xavéria

Facebook

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:3
DNES:145
TÝŽDEŇ:1972
CELKOM:856938

Organizácie a spolky v obci

Obec Drietoma


Obec Drietoma sa nachádza v juhozápadnej časti Trenčianskeho kraja na hranici s Českou republikou. Je súčasťou združenia obcí MAS Biele Karpaty, ktorý tvoria obce Drietoma, Adamovské Kochanovce, Chocholná-Velčice, Ivanovce, Kostolná-Záriečie, Melčice-Lieskové, Štvrtok, Bošáca, Nová Bošáca, Haluzice, Trenčianske Bohuslavice, Zemianske Podhradie. Prirodzenou hranicou mikroregiónu je na severozápade masív Bielych Karpát, na severovýchode hranica katastra krajského mesta Trenčín, na východe a juhovýchode tok rieky Váh.
Severnú a severozápadnú časť územia tvorí pohorie chráneného krajinného úzermia Bielych Karpát, južnú časť krajinný celok Považské Podolie a časť katastra Trenčianska kotlina.